Kód: 97

Rýchly test protilátok IgG, IgM na nový koronavírus SARS-CoV-2 - z prsta, 5 ks

1 hodnotenie
€50
Skladom

Rýchla testovacia pomôcka IgG/IgM SARS-CoV-2 je rýchly chromatografický imunotest na kvalitatívnu detekciu protilátok IgG, IgM nového koronavírusu.

V balení je 5 samostatne zabalených kusov.  Doba dodania - 5 pracovných dní. 

Test sa vykonáva vpichom do prsta, odsatím kvapky krvi a jej aplikovaním na príslušné miesto na testovacej kartičke. Po dokvapnutí roztoku sa zakrátko zafarbí kontrolná čiarka, ktorá znamená, že test je aktívny. Po uplynutí potrebného času 10 minút  sa v prípade pozitivity na testovacej kartičke objaví čiarka pri políčku IgG, prípadne IgM.

Balenie výrobcu Real Tech obsahuje: Lancetku na vpich do prsta, alkoholový vankúšik na dezinfekciu prsta, pipetku na odsatie krvi, testovaciu kartičku a pufrovací roztok.

Pozrite si aj: Podrobné informácie o produkte. 

 

 

Táto metóda využíva imunochromatografiu. Testovacia kartička obsahuje: koloidným zlatom značený nový antigén koronavírusu a markery na kontrolu kvality.

Na testovacej karte nájdete: dve detekčné čiarky (čiarka G a čiarka M) a jednu detekčnú čiarku kvality - čiarka C.

Do otvoru pre vzorku na testovacej kartičke sa kvapne kvapka krvi, prikvapnutím roztoku sa vzorka pohybuje vpred, nasáva sa. Ak vzorka obsahuje IgM protilátku, protilátka sa naviaže na nový antigén koronavírusu, označený koloidným zlatom. Imunitný komplex bude zachytený anti-humánnou protilátkou, objaví sa červená čiarka pri značke IgM, to znamená, že je pozitívna.

Ak vzorka obsahuje IgG protilátku, naviaže sa na nový antigén označený koloidným zlatom a imunitný komplex bude zachytený činidlom, zjaví sa fialovočervený pásik pri čiarke IgG, to znamená, že vzorka je pozitívna. Ak sa testovacie čiarky pri nápise IgG ani IgM nezjavia, avšak kontrolná línia C je sfarbená, znamená to, že test prebehol v poriadku, ale protilátky neboli zaznamenané. Ak sa kontrola kvality, línia C nesfarbí, znamená to, že výsledok je neplatný a vzorku treba nanovo otestovať s použitím novej karty. 

Interpretácia výsledkov:

IgG pozitívne: zobrazí sa farebná čiara v oblasti kontrolnej čiary (C) a farebná čiara v oblasti testovacej čiary IgG. Výsledok je pozitívny na protilátky proti novému koronavírusu SARS-CoV-2. 

IgM pozitívne: zobrazí sa farebná čiara v oblasti kontrolnej čiary (C) a farebná čiara v oblasti testovacej čiary IgM. Výsledok je pozitívny na protilátky proti novému koronavírusu SARS-CoV-2. Svedčí to o primárnej infekcii, prebiehajúcej infekcii.

IgG a IGM pozitívne: v oblasti kontrolnej čiary (C) sa objaví farebná čiara, ako aj v oblasti testovacích čiar IgG a IgM sa objavia čiary. Výsledok je teda pozitívny na obidva typy protilátok IgM, aj IgM.

Intenzita farby sa može líšiť podľa koncentrácie protilátok. Preto akýkoľvek odtieň zafarbenia čiarky IgG, IgM by sa mal považovať za pozitívny výsledok.

Je to rýchly test, orientačná pomocka, preto sa nestanovujú presné hladiny protilátok, ako v laboratóriách.

Negatívny: zobrazí sa kontrolná čiara C, ale neobjavia sa čiarky pri IgG, ani IgM, nesfarbia sa.

NEPLATNÝ TEST: čiarka C sa nesfarbí, neobjaví sa žiadna farebná čiarka.

 

 CE certifikát